KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303085

nr 1430 3085

Helge Linden

(1897-1961), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap med hus. Signerad. Olja på duk, 53x63, yttermått inklusive ram: 69x80 cm

Helge Linden, svensk målare född i Umeå 1897, död 1961.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

6.600 kr

måndag 8 november 2021
kl 18:32:14

Helge Linden

Läs mer om Helge Linden